W ciągu ostatniego weekendu policjanci stwierdzili w trakcie pełnionych służb ponad 40 przypadków naruszania przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. W większości interwencje dotyczyły osób, który za nic miały obowiązujące zakazy i spotykały się, by miedzy innymi wspólnie wypić alkohol.

W związku z kolejnymi ograniczeniami wywołanymi epidemią koronawirusa na ulicach naszego powiatu jest więcej policyjnych patroli, wspieranych także przez funkcjonariuszy innych służb. Policjanci patrolują ulice z wykorzystaniem radiowozów, a tam gdzie wykorzystanie samochodu nie jest możliwe, obszar jest sprawdzany przez patrole piesze. Dotyczy to przede wszystkim miejsc, w których do tej pory dochodziło do grupowania się osób.

W ciągu ostatniego weekendu policjanci stwierdzili w trakcie pełnionych służb ponad 40 przypadków naruszania przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. W większości interwencje dotyczyły osób, który za nic miały obowiązujące zakazy i spotykały się, by miedzy innymi wspólnie wypić alkohol. Policjanci informowali takie osoby o aktualnie obowiązujących przepisach. – Niestety często osoby bardzo lekceważąco podchodziły do tych informacji i zaleceń, twierdząc że jest ładna pogoda, że wprowadzone zasady nie mają sensu albo, że przyjechały do Mrągowa by pozwiedzać. Część z tych osób została pouczona lub otrzymała mandaty, a część dokumentacji trafi do sądu z wnioskiem o ukaranie – informują mrągowscy funkcjonariusze. Ponadto w trakcie jednej z interwencji, podczas sprawdzenia danych jednego z mężczyzn w policyjnych systemach, okazało się, że jest poszukiwany, ponieważ uchyla się od odbycia kary pozbawienia wolności. 34-latek trafił do aresztu, gdzie spędzi 10 najbliższych miesięcy.

Policjanci interweniowali również wobec dwóch 15-latków, którzy w czasie epidemii postanowili się spotkać, organizując przejażdżkę motorowerami. Mało tego, żaden z nich nie miał odpowiednich uprawnień. W efekcie czego nieletni będą odpowiadać za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij