LOTTO Triathlon Energy zaprasza wszystkich aktywnych do dołączenia do klubu LOTTO Triathlon Energy na portalu Strava. Od przyszłego tygodnia ruszy wirtualna zabawa, której celem jest motywacja zawodników do pozostania aktywnym. 

- Sytuacja jest nadzwyczajna, docierają do nas bardzo różne sygnały i prognozy fachowców. Niektóre mówią nawet o tym, że w roku 2020 może nie odbyć się żadna impreza triathlonowa w Polsce, a inne że już w drugiej połowie maja czy na początku czerwca organizacja zawodów będzie ponownie możliwa. W takich warunkach i okolicznościach trudno cokolwiek planować i w jakikolwiek sposób zakładać kolejne kroki – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów spod znaku LOTTO Triathlon Energy.

Dyrektor zawodów zachęca do dołączenia do wirtualnego klubu LOTTO Triathlon Energy na Stravie, gdzie począwszy od 30 marca 2020 organizatorzy prowadzić będą w tygodniowych okresach wirtualną zabawę.

- Nie jesteśmy trenerami więc nie będziemy rozpisywali ani prowadzili treningów, nie będzie to również wirtualny wyścig na przejechane czy przebiegnięte kilometry. Liczy się systematyczność oraz zastosowanie do zasady 3 x 30 x 130, czyli trenujemy minimum 3 razy w tygodniu, po 30 minut, tak aby nasze tętno wzrosło do 130 uderzeń na minutę. Mogą to być aktywności w domu na treneżerze, na bieżni, bieganie w lesie, czy każda inna aktywność fizyczna. W każdym tygodniu wybierzemy 6 osób (3 kobiety i 3 mężczyzn), które nagrodzimy drobnymi upominkami od naszych partnerów i sponsorów – kończy Adam Greczyło, dyrektor zawodów LOTTO Triathlon Energy.

Rok 2020 dla cyklu LOTTO Triathlon Energy miał być wyjątkowy, bowiem cykl świętuje piątą edycję. Z tej okazji zaplanowano pięć dużych wydarzeń triathlonowych na terenie Polski. Według prognozy organizatorów w zawodach miało wziąć udział około 3000 zawodników z całej Polski.

Początek sezonu triathlonowego zaplanowano za niespełna 2 miesiące, pierwsze zawody cyklu mają się odbyć 24 maja 2020 roku w Gniewinie. Jest to tradycyjne rozpoczęcie sezonu triathlonowego na Pomorzu. W zawodach regularnie startuje ponad 600 zawodników. Wyzwaniem podczas Gniewino LOTTO Triathlon Energy jest kultowy podjazd pod zbiornik, podczas którego na odcinku około 1,3 km zawodnicy pokonują około 100 m różnicy wzniesień.

- O tym czy jakiekolwiek zawody w tym roku będzie można zorganizować zadecydują względy bezpieczeństwa i możliwości formalno-prawne. Jako organizatorzy zawodów znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Panujący stan epidemii paraliżuje naszą działalność – mówi Adam Greczyło – Snujemy różne plany, ale najgorsze jest to, że nie wiemy, kiedy ten stan się zakończy, co dodatkowo utrudnia jakiekolwiek planowanie. Decyzje w sprawie poszczególnych imprez będziemy podejmowali najpóźniej 14 dni przed planowanym terminem zawodów.

Planowany kalendarz zawodów LOTTO Triathlon Energy 2020:

#1 – Gniewino – 24 maja 2020

#2 – Skarszewy – Starogard Gdański – 7 czerwca 2020

#3 – Bełchatów – 19 lipca 2020

#4 – Chełmża – 16 sierpnia 2020

#5 – Mrągowo – 30 sierpnia 2020

 

Klub LOTTO Triathlon Energy dostępny jest na portalu Strava pod adresem:

https://www.strava.com/clubs/LOTTOTE

 

Słowa kluczowe:
sport triathlon Mrągowo Lotto 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij