25 marca na terenie Mrągowa odbędzie się odbiór odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Odpady należy wystawić w dniu wywozu najpóźniej do godz. 6.00 rano lub w dniu poprzedzającym wywóz. W przypadku nieruchomości wielolokalowych (bloki, kamienice) odpady wielkogabarytowe należy pozostawić przy miejscu ustawienia pojemników do zbiórki odpadów komunalnych.

Przypomnijmy, że od tego roku odbiór odpadów w formie wystawki ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie miasta odbywa się co miesiąc. Następna możliwość wywozu odpadów wielkogabarytowych pojawi się więc już 30 kwietnia 2020 roku.

Co można wystawić:

ODPADY WIELKOGABARYTOWE:

  • MEBLE - stoły, szafy (szafki), krzesła, półki, sofy, dywany, chodniki, wycieraczki, materace, wykładziny podłogowe, linoleum, suszarki do bielizny, duże żyrandole, sztuczne choinki, duże lustra, drzwi.
  • OPONY - od samochodów osobowych, rowerów, taczek, motocykli.
  • WÓZKI DZIECIĘCE, ZABAWKI DUŻYCH ROZMIARÓW.
  • MEBLE OGRODOWE – stoły, krzesła, stojaki, parasole, itp.

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY:

  • WIELKGABARYTOWE URZĄDZENIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO:  chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki  do ubrań, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne, kuchenki gazowe i elektryczne.
  • MAŁOGABARYTOWE URZĄDZENIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO: odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, suszarki do włosów, maszynki elektryczne itp.
  • SPRZĘT TELEINFORMACYJNY I TELEKOMUNIKACYJNY: komputery, laptopy (w tym procesor,  mysz, monitor i klawiatura), kalkulatory kieszonkowe i biurowe, elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania, telefony, sprzęt drukujący, kopiujący, konsole do gier itp.
  • SPRZĘT AUDIOWIZUALNY: odbiorniki radiowe, telewizyjne, kamery wideo, sprzęt hi-fi, wzmacniacze dźwięku.
  • NARZĘDZIA ELEKTRYCZNE I ELEKTRONICZNE: wiertarki, piły, maszyny do szycia itp.

 

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY musi być kompletny (np.: lodówka nie może być bez agregatu, telewizor musi mieć kineskop oraz elektronikę), ale nie musi być sprawny.

źródło: UM w Mrągowie

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo odpady ekologia wywóz wielkogabaryty 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij