Budextan Oficerska

W tym tygodniu rozpoczęła się rekrutacja na przyszłoroczny wyjazd do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Rekrutacja dotyczy uczniów w zawodach technik logistyk i technik ekonomista. Liczba miejsc jest ograniczona i do wyjazdu zostaną zakwalifikowani uczniowie spełniający warunki formalne i z największą liczbą uzyskanych punktów przed komisją Rekrutacyjną.

Od wielu lat uczniowie i uczennice Zespołu Szkól Nr 2 w Mrągowie mają okazje odbyć staże u zagranicznych pracodawców. Do tej pory odbywały się one w ramach europejskiego Programu Erasmus+. Tym razem, na takie staże, Starostwo Powiatowe w Mrągowie otrzymało dofinansowanie ze środków programu POWER - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, który jest współfinansowany z EFS w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Złożony wniosek przeszedł procedurę konkursową i otrzymał dofinansowanie w wysokości 150 tys. euro (637.800 zł). Realizowany w Zespole Szkół Nr 2 w Mrągowie projekt pn. „Mobilność międzynarodowa szansą na nowe umiejętności” obejmie wsparciem 52 uczniów, którzy w okresie dwóch lat odbędą 4-tygodniowe staże zawodowe w Hiszpanii i Irlandii. Szanse na taki wyjazd będą mieli uczniowie klas drugich i trzecich we wszystkich zawodach, w których kształci szkoła.

W tym roku szkolnym (kwiecień/maj 2020) jeszcze jedna grupa uczniów wyjedzie na staże do Granady w Hiszpani. Będzie to 16 osobowa grupa techników: żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa i obsługi turystyki. Rekrutacja została zaplanowana na początek listopada br.

W roku 2021 naszą młodzież czekają dwa wyjazdy: do Irlandii i do Hiszpanii.

Liczba miejsc jest ograniczona do 10 osób. Wyjazdy na staże zagraniczne dla uczniów są w całości bezpłatne. Odbędą również bezpłatnie zajęcia z języka hiszpańskiego i angielskiego. Na miejscu w czasie wolnym czekają na nich wycieczki i poznawanie regionów, gdzie będą przebywać. Otrzymają także kieszonkowe na drobne wydatki.

Regulamin i stosowne formularze znajdują się na stronach szkoły i Starostwa. 

źródło: Starostwo Powiatowie w Mrągowie

Słowa kluczowe:
szkoła zespół szkół nr 2 Mrągowo 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij