13 października 2019 r. tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie pojechali na ogólnopolskie zawody taneczne "Wirująca Strefa" w Łomży. I po raz kolejny mają co wspominać po powrocie.

Tym razem do Łomży pojechali sami soliści. Na scenie tanecznej można było zobaczyć tancerzy z całej Polski. Reprezentanci z MDK zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. – Kilkukrotnie padały słowa o naszym mieście z uznaniem dla tancerzy – informuje Ewa Gnoza.

Do 9 lat na 50 tancerzy 1 miejsce zajął Oskar Maruchacz, pokonując eliminacje i wygrywając wszystkie bitwy. To ogromny sukces, ponieważ był najmłodszym uczestnikiem i wzbudził u jurorów wiele emocji. W Top 8 znalazła się Asia Maliniewicz. W kategorii do 12 lat na ponad 100 tancerzy 4 miejsce zdobyła 10-letnia Michalina Janecka, a w Top 8 znalazł się Marcel Murach. To również ogromny sukces biorąc pod uwagę ilość tancerzy i fakt , że byli najmłodszymi uczestnikami w swojej kategorii. W kategorii do 17 lat na ponad 100 tancerzy w Top 8 znalazła się Maryna Gnoza, znana jako Tina. Przeszła dwie eliminacje i wygrała bitwę. Wysoki poziom taneczny i miejsce w pierwszej ósemce w Polsce to wielki sukces.

Do drugiego etapu zawodów przeszlli: Nikola Smolińka, Klaudia Marysia Jędrzejczyk, Maja Stzałkowska, Julcia Tomczyk, Lena Goleń, Helena Rakowska. Malwina Patejuk

Gratulujemy również Lili Soliwoda, Oliwii Maluchnik, Nadii Radziwoń, Kamili Węglewskiej, Gabrysi Dębowskiej, Hani i Gabrysi Jędrzejczyk, Oliwii Król, Lence Maruchacz, Nikoli Cichowskiej, Weronice Borawskiej, Paulinie Rakowskiej, Małgorzacie Chorążewicz.

14 wspólnych godzin było kolejnym doświadczeniem i wyzwaniem. Treningi, ciężka i przyjemna praca nad sobą oraz pasja dały po raz kolejny wiele radości wszystkim – dodaje Ewa Gnoza.

 

Wręczenie stypendiów naukowych wójta gminy Mrągowo

Słowa kluczowe:
Mrągowo MDK sport tancerze 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij