Mrągowska młodzież przygotowuje projekt z Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych pt. "Prawa zwierząt po ludzki".  W najbliższą sobotę 19 października 2019 rokui od 11.00 do 14.00 przy Jeziorku Magistrackim odbędzie się happening, który ma uwrażliwić mieszkańców na problemy zwierząt.

– Jesteśmy grupą młodych osób z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie. Naszymi celami przede wszystkim są: uświadomienie ludziom jakie są konsekwencje za znęcanie się nad zwierzętami oraz jak ważna jest sterylizacja. Ludzie wciąż nie mają świadomości w kwestii praw zwierząt. Często dochodzi do znęcania się, wyrzucania niechcianych zwierząt czy niekontrolowanego rozmnażania – opisuje Julia Bałdyga, liderka projektu młodzieżowego.

Dodatkowym problemem jest brak wiedzy na temat plusów sterylizacji zwierząt i ograniczania w ten sposób ich bezdomności. Kłopotem jest również przepełnione schronisko w Bagienicach oraz brak sprzętu i lokalu dla kotów ratowanych przez Stowarzyszenie Kociarze Mrągowo. Zamierzamy zakupić transporterki, kuwety i kenelówki, które są niezbędne by ratować niechciane zwierzęta – dodają organizatorzy projektu.

W celu rozpowszechnienia idei pomocy zwierzętom, młodzież wraz z wolontariuszami organizuje happening przy Jeziorku Magistrackim. Wydarzenie odbędzi się 19 października (sobota) w godzinach 11.00-14.00. Będą rozdawane ulotki informacyjne oraz zostaną zaprezentowane m.in. kenelówki i klatki łapki, które pomagają w odławianiu bezdomnych zwierząt do sterylizacji.

W listopadzie w Centrum Kultury i Turystyki odbędzie się z kolei "Zlot Zwierzolubów". Będą w nim uczestniczyć członkowie Stowarzyszenia Kociarze Mrągowo, wolontariusze schroniska oraz inni miłośnicy zwierząt. Na Zlocie zostanie przekazany podstawowy sprzęt, który jest niezbędny do walki z bezdomnością zwierząt. Trafi on do organizatorów tzw. domów tymczasowych. Celem listopadowego spotkania jest również integracja osób, które pomagają zwierzętom, a także wymiana doświadczeń.

– Chcemy pokazać jak dużo robi się oddolnie dla czworonogów w naszym mieście, pokazać ludzi, którzy codziennie ryzykują i poświęcają się dla nich.Mamy nadzieję, że społeczność zapozna się z prawami zwierząt, a ludzie będą częściej sterylizować zwierzęta. A Osoby, które pomagają im na co dzień, będą bardziej rozpoznawalni i otrzymają pomoc w postaci sprzętu oraz wsparcia władz miast i gmin – dodaje Julia Bałdyga.

Grupę inicjatywną tworzą: Julia Bałdyga, Natalia Świstak, Kornelia Turczynowicz, Laura Jędrzejewska

 

 
 
Słowa kluczowe:
Mrągowo młodzież inicjatywa zwierzęta 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij