W czwartek i piątek odbyły się mistrzostwa Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w arytmetyce binarnej. Tradycyjnie rozegrano je 10 października i 11 października, czyli w dni, których data zawiera same jedynki i zera. 

Zasady konkurencji nie uległy zmianie. Zawodnicy dodawali liczby w postaci binarnej, a zwyciężył ten, który w ciągu minuty wykonał prawidłowo najwięcej działań. Jedno prawidłowo wykonane działanie to jeden punkt. W przypadku rywalizacji drużyn sumowane są wyniki uzyskane w ramach danej reprezentacji. Indywidualnego tytułu mistrzowskiego bronił Dominik Prętnicki z czwartej klasy technikum informatycznego. Z wynikiem 25 punktów był on także rekordzistą szkoły. W zeszłorocznej klasyfikacji drużynowej zwyciężyła obecna czwarta klasa technikum informatycznego.

W czwartek uczniowie rywalizowali indywidualnie. Podczas eliminacji Igor Bobryk, Łukasz Cichy i Robert Romański osiągnęli po 26 punktów. Na tym się nie skończyło, w finale Robert Romański uzyskał 27 punktów, jednak jesze lepiej wypadł Łukasz Cichy, który z wynikiem 28 punktów został nowym mistrzem i jednocześnie rekordzistą szkoły. Zdobywcy trzech czołowych miejsc otrzymali nagrody w postaci zestawów zawierających m.in. słuchawki, powerbank i pendrive.

Podczas rywalizacji trzyosobowych drużyn w piątek Łukasz Cichy potwierdził swoją klasę i ponownie pobił rekord. Od 11 października 2019 roku rekord szkoły to 30 punktów. Rywalizację drużynową wygrała druga klasa technikum informatycznego. Bardzo dobrze wypadły pierwsze klasy, zajmując drugie i trzecie miejsce.Trzy zwycięskie drużyny otrzymały nagrody.

Klasyfikacja indywidualna:

  1. Łukasz Cichy - klasa II Ti
  2. Robert Romański - klasa I TI
  3. Igor Bobryk - klasa I TI

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Klasa 2 TI - Łukasz Cichy, Mikołaj Symołon, Denis Gałecki
  2. Klasa 1 TI po gimnazjum - Robert Romański, Dawid Luszowski, Weronika Szulc
  3. Klasa 1 TI po szkole podstawowej - Igor Bobryk, Dawid Gogołowski, Robert Fedorowicz

    Źródło: CKZiU

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij