17 października o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbędzie się premiera filmu krótkometrażowego pt. „Sakrum”. Produkcja została stworzona przez młodych filmowców z Mrągowa.

 Film „Sakrum” jest opowieścią o mężczyźnie, który stacza walkę o nadzieję, o wiarę, a przede wszystkim o odwagę do zmierzenia się z graniczną sytuacją w swoim życiu. Kanwą historii jest zdarzenie, które może przydarzyć się każdemu z nas. Tkwi w tym od wieków niezgłębiona tajemnica cierpienia, jak i tęsknoty za czymś, co pomaga przejść przez największe kryzysy życiowe.

Scenariusz został napisany przez tegorocznego maturzystę Olgierda Stasiaka, który był również odpowiedzialny za współreżyserię wraz z Pawłem Kisielem. Młody twórca nie ukrywa, że z zawodem reżysera wiążę swoją przyszłość.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez mrągowski młodzieżowy starup OH! Móvie Studio przy wsparciu Teatru Insania i grupy teatralnej INASIS z Dźwierzut oraz studia filmowego Positive Art. Z Warszawy. Film powstał przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko—Mazurskiego.

"Sakrum" - 27 min.

reżyseria: Olgierd Stasiak, Paweł Kisiel

scenariusz: Olgierd Stasiak, Aleksandra Lemańska, Marek Samselski

zdjęcia: Marcel Positive Art, Wojtek Sienkiewicz

Słowa kluczowe:
kultura film wydarzenie Mrągowo CKiT 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij